Krótka odpowiedź: jeśli depilacja ma być główną pozycją Twojego cennika, masz klientki o różnej karnacji albo mężczyzn z gęstym zarostem, kup laser diodowy: Octavian (50 000 zł brutto, 808 nm) albo Maximus 3D Pro (65 000 zł, 755, 808 i 940 nm). W badaniu z randomizacją z 2026 r. laser diodowy usunął po 4 zabiegach 96% włosów, a IPL 78% (30 tygodni po serii), a głowica światłowodowa na 50 mln strzałów oznacza koszt materiałów bliski zera. Jeśli depilacja ma być dodatkiem do zabiegów na twarz, budżet to do 40 tys. zł, a klientki mają jasną lub średnią karnację (fototypy I–IV) i ciemne włosy, kup IPL z głowicą SHR: E-Light SHR (36 000 zł brutto): prawie bezbolesna depilacja w ruchu i głowica E-Light do przebarwień, naczynek i trądziku w jednym urządzeniu, za cenę o 14 000 zł niższą niż najtańszy laser diodowy z mojej oferty. Klientka płaci za IPL mniej niż za laser (w tym samym cenniku sieci salonów całe nogi 480 zł IPL wobec 570 zł laserem, pachy 210 wobec 220 zł), więc oba urządzenia zwracają się po podobnej liczbie zabiegów: E-Light SHR po ok. 190 zabiegach przy 200 zł, Octavian po ok. 205 przy 250 zł. Sporo gabinetów dochodzi z czasem do obu: IPL do twarzy i klientek wrażliwych na ból, laser do dużych obszarów.
Nazywam się Ania Knapińska. Od 2008 roku prowadzę Profi-Med i sprzedaję urządzenia do gabinetów kosmetycznych, a w moim gabinecie Centrum Med-Estetica w Warszawie robimy też depilację laserową. Pytanie „laser czy IPL” słyszę przy każdym pokazie i prawie zawsze odpowiadam pytaniem: ile zabiegów depilacji w tygodniu chcesz robić i kto do Ciebie przychodzi? Poniżej zebrałam badania, ceny urządzeń i zabiegów oraz rachunek zwrotu, żebyś mogła odpowiedzieć sobie sama. Osobno opisałam depilację SHR w porównaniu z laserem diodowym (ból, skuteczność, koszty lamp) i długości fali w depilacji laserowej; tutaj skupiam się na decyzji zakupowej.
Czym różni się IPL od lasera diodowego i czym jest SHR?
Laser diodowy emituje jedną długość fali (808 nm) albo kilka wybranych (755, 808, 940, 1064 nm), które pochłania melanina we włosie; energia trafia w mieszek, a końcówka chłodzona do -30°C lub -35°C chroni naskórek. IPL (intensywne światło impulsowe) to lampa błyskowa o szerokim paśmie, z którego filtr wycina zakres do depilacji (640 lub 755 nm) albo do zabiegów na twarz (420–560 nm). SHR to IPL podawane w ruchu: głowica przesuwa się po skórze i podaje szybką serię słabszych impulsów, więc mieszek nagrzewa się stopniowo, a klientka czuje ciepło zamiast ukłuć. W mojej ofercie klasyczne IPL mają E-Light SM (21 900 zł) i E-Light Silver (28 000 zł), głowicę SHR E-Light SHR (36 000 zł) i Multi-Light Plus (45 000 zł, dodatkowo laser Q-Switch do tatuaży), a lasery diodowe to Octavian, Laser 3D Maximus, Alexander 3D/4D i Maximus 3D Pro (50 000–69 900 zł; wszystkie z 8% VAT). Wszystkie osiem urządzeń z cenami i tabelą porównawczą zebrałam na stronie usuwanie włosów, cztery urządzenia IPL porównuję w poradniku jakie urządzenie IPL kupić do gabinetu, a lasery w poradniku jaki laser do depilacji kupić do gabinetu.
Co mówią badania: skuteczność, ból i karnacja
Najbardziej przydatne dla gabinetu są badania, które porównują obie technologie u tych samych osób albo w losowo dobranych grupach:
- Skuteczność. W badaniu z randomizacją z 2026 r. (48 kobiet, pachy, fototypy I–IV, 4 zabiegi) laser diodowy usunął 96% włosów, a IPL 78%, mierząc 30 tygodni po serii. Przy ciemniejszej karnacji (fototypy III–V, owłosienie dolnej części twarzy) trójfalowy laser diodowy 755/810/1064 nm dał w badaniu z 2025 r. 74% redukcji włosów, a IPL 690 nm 46%.
- Ból. W tym samym badaniu z 2026 r. ból przy IPL oceniano na 1, a przy laserze diodowym na 6 w skali 0–10 po pierwszym zabiegu; po czwartym na 0 wobec 5. Technika w ruchu zmniejsza ból także w badaniu z 2023 r. (IPL tradycyjne kontra w ruchu u tych samych osób) przy takiej samej redukcji włosów po 6 miesiącach.
- Lasery między sobą. Metaanaliza sieciowa 13 badań z randomizacją (652 osoby, 2023 r.) potwierdziła skuteczność i bezpieczeństwo laserów i IPL (wszystkie działania niepożądane były przejściowe), nie wykazała istotnych różnic między poszczególnymi laserami, a istotny statystycznie efekt wobec grupy kontrolnej wykazano dla lasera diodowego. O wyborze długości fali decyduje karnacja i włos klientki, nie ranking.
- Kolor włosa. Obie technologie celują w melaninę, więc włosy siwe, białe, bardzo jasne i rude reagują słabo albo wcale. Tego nie zmieni żadne urządzenie i warto to mówić klientce na konsultacji.
Jedna uwaga do tego, co czyta Twoja klientka w internecie: przegląd AI w Google przy pytaniu „depilacja IPL czy laserowa” miesza profesjonalne IPL z domowymi depilatorami o małej mocy i pisze, że IPL „rzadko daje trwały efekt”. Gabinetowe IPL o mocy 800–2 800 W, z chłodzeniem i filtrem dobranym do włosa, to inne urządzenie niż depilator z drogerii; różnicę między nimi warto wyjaśniać w rozmowie i na stronie gabinetu.
Ile kosztuje urządzenie i jego eksploatacja?
Ceny brutto z mojego cennika (8% VAT, stan na 8.11.2026) i orientacyjne raty netto przy wpłacie własnej 10% z tabeli na stronie finansowanie (kalkulacje KRC Med Finance, raty NETTO). Lasery diodowe w polskich sklepach z wyposażeniem gabinetów kosztują ok. 35 000–107 000 zł, a wielofalowe urządzenia premium do 150 000–250 000 zł; zestawienie z 6.11.2026 jest w poradniku ile kosztuje laser do depilacji do gabinetu.
| Urządzenie | Technologia | Cena brutto | Rata 60 mies. (netto) | Co się zużywa |
|---|---|---|---|---|
| E-Light SM | IPL + RF, 5 filtrów (depilacja klasycznym IPL) | 21 900 zł | 391 zł | lampa IPL: ok. 100 tys. impulsów, 2 000 zł netto (ok. 2 gr na impuls) |
| E-Light Silver | IPL + RF, 2 000 W | 28 000 zł (34 000 zł z 2 głowicami RF) | 500 zł | lampa IPL jak wyżej |
| E-Light SHR | SHR + E-Light (IPL + RF) | 36 000 zł (42 000 zł z 4 głowicami) | 643 zł | lampa SHR: ok. 300 tys. impulsów, 2 800 zł netto (niecały 1 gr na impuls); lampa IPL jak wyżej |
| Multi-Light Plus | SHR + E-Light + laser Q-Switch | 45 000 zł (49 900 zł z 5 głowicami) | 803 zł | lampy SHR i IPL jak wyżej; lampa Q-Switch ok. 300 tys. impulsów, 2 000 zł netto |
| Octavian | laser diodowy 808 nm, plamka 12×12 mm, chłodzenie do -35°C | 50 000 zł | 893 zł | głowica światłowodowa na 50 mln strzałów wg producenta |
| Laser 3D Maximus | laser diodowy 755 + 808 + 1064 nm, plamka 12×18 mm | 58 000 zł | 1 036 zł | głowica diodowa; żywotność i cenę wymiany podaję w ofercie |
| Maximus 3D Pro | laser diodowy 755 + 808 + 940 nm, plamka 12×12 mm, do -35°C | 65 000 zł | 1 147 zł | głowica światłowodowa na 50 mln strzałów wg producenta |
| Alexander 3D / 4D | laser diodowy 755 + 808 + 1064 nm (4D także 940 nm), 2 500 W | 59 900 / 69 900 zł | 1 069 / 1 233 zł | głowica diodowa; żywotność i cenę wymiany podaję w ofercie |
Różnica w eksploatacji jest prosta: w laserze diodowym ze światłowodem źródło światła jest policzone na dziesiątki milionów strzałów, więc na zabieg schodzi żel, prąd i Twój czas. W IPL i SHR lampa jest materiałem zużywalnym. Przy niecałym 1 gr na impuls SHR i ok. 2 gr na impuls klasycznego IPL koszt lampy na jeden zabieg to od kilku do kilkunastu złotych, zależnie od okolicy i liczby przejść (to mój szacunek z praktyki, nie dane producenta), czyli zwykle mniej niż 5% ceny zabiegu. Zestawienie kosztów eksploatacji 24 urządzeń jest w poradniku koszty eksploatacji urządzeń kosmetycznych.
Ile klientka płaci za depilację IPL, a ile za laserową?
To pytanie, o którym właścicielki gabinetów często zapominają przy wyborze urządzenia, a decyduje o przychodzie z godziny pracy. Cenniki z 2026 r.: za depilację laserową klientka płaci według portalu cenowego (03.2026) od ok. 120–180 zł za wąsik, przez 180–450 zł za pachy i 200–280 zł za bikini klasyczne, do 550–750 zł za całe nogi (szczegóły: ile kosztuje depilacja laserowa i ile zarabia gabinet). Za IPL płaci mniej. Sieć salonów z cennikiem obu metod (Piaseczno, odczyt 8.11.2026) liczy za IPL: pachy 210 zł, bikini płytkie 210 zł, wąsik lub broda 160 zł, łydki z kolanami 280 zł, całe nogi 480 zł, a za laser diodowy: pachy 220 zł, bikini płytkie 240 zł, wąsik 150 zł, łydki 310 zł, całe nogi 570 zł (u mężczyzn 770 zł). Gabinet w Krakowie (odczyt 8.11.2026) ma IPL jeszcze taniej: wąsik 100 zł, pachy 170 zł, linia bikini 170 zł, łydki 240 zł, uda 240 zł, pakiet 5 zabiegów pach 700 zł, 10 zabiegów 1 500 zł.
| Okolica | IPL / SHR (cenniki 2026) | Laser diodowy (cenniki 2026) |
|---|---|---|
| Wąsik | 100–160 zł | 120–180 zł |
| Pachy | 170–210 zł | 180–450 zł |
| Bikini klasyczne / płytkie | 170–210 zł | 200–280 zł |
| Łydki | 240–280 zł | 300–600 zł |
| Całe nogi | ok. 480 zł | 550–750 zł |
Wniosek: na małych okolicach różnica jest niewielka, na dużych (nogi, plecy) laser pozwala wziąć od kilkudziesięciu do ponad 200 zł więcej za zabieg. Jeśli Twoje klientki przychodzą głównie na pachy, bikini i wąsik, IPL zarabia prawie tyle samo. Jeśli na nogi i plecy, a Ty masz pełny grafik, laser diodowy przyniesie więcej z każdej godziny.
Po ilu zabiegach zwraca się IPL, a po ilu laser diodowy?
Liczę zwrot ceny urządzenia z przychodu (nie zysk), przy cenach zabiegów z tabeli wyżej: IPL 200 zł minus ok. 8 zł na lampę, laser 250 zł minus ok. 5 zł na żel i prąd za typowy zabieg średniej okolicy. Ten sam sposób liczenia jest w rankingu jakie urządzenie do gabinetu najszybciej się zwraca i w poradniku o cenach laserów.
| Urządzenie | Cena brutto | Cena zabiegu w rachunku | Zabiegi do zwrotu | Miesiące przy 10 zabiegach w tygodniu |
|---|---|---|---|---|
| E-Light SM (klasyczne IPL) | 21 900 zł | 200 zł | ok. 115 | ok. 2,5–3 |
| E-Light SHR | 36 000 zł | 200 zł | ok. 190 | ok. 4,5 |
| Multi-Light Plus | 45 000 zł | 200 zł | ok. 235 | ok. 5,5 |
| Octavian | 50 000 zł | 250 zł | ok. 205 | ok. 5 |
| Maximus 3D Pro | 65 000 zł | 250 zł | ok. 266 | ok. 6 |
| Alexander 4D | 69 900 zł | 250 zł | ok. 286 | ok. 6,5–7 |
Przy 10 zabiegach tygodniowo różnica między E-Light SHR a Octavianem to niecały miesiąc do zwrotu, więc o wyborze nie decyduje tempo zwrotu, tylko to, ile zabiegów naprawdę zrobisz i u kogo. Rata też nie przesądza: E-Light SHR to 643 zł netto miesięcznie przy 60 ratach, Octavian 893 zł; przy pachach za 200–220 zł ratę SHR spłacają 3–4 zabiegi pach w miesiącu, a ratę Octaviana 4–5 (jak liczyć ratę na zabiegi, pokazuję w poradniku leasing, raty czy gotówka). Ile zabiegów i w jakich odstępach robi jedna klientka, policzyłam w poradniku ile zabiegów depilacji laserowej potrzeba: 6–8 zabiegów, odstępy 4–6 tygodni na twarzy, 6–8 pod pachami i w bikini, 8–10 na nogach. To oznacza, że jedna klientka to 6–8 wizyt na każdą okolicę, a nie jedna.
Dla kogo IPL, a dla kogo laser diodowy? Tabela decyzyjna
| Twoja sytuacja | Co polecam | Dlaczego |
|---|---|---|
| Depilacja ma być główną pozycją cennika, 10 i więcej zabiegów tygodniowo, duże obszary | laser diodowy: Octavian albo Maximus 3D Pro | większa redukcja włosów na zabieg, wyższa cena za duże obszary, materiały bliskie zera, głowica na 50 mln strzałów |
| Klientki o ciemnej karnacji (fototypy IV–VI), mężczyźni z gęstym zarostem | laser wielofalowy z 1064 nm: Alexander 3D / 4D albo Laser 3D Maximus; Maximus 3D Pro (755, 808, 940 nm) | w badaniach przy fototypach III–V laser diodowy dał 74% redukcji, IPL 46%; fala 1064 nm jest najbezpieczniejsza przy ciemnej skórze |
| Depilacja jako dodatek do zabiegów na twarz, budżet do 40 tys. zł, klientki I–IV z ciemnymi włosami | E-Light SHR | prawie bezbolesna depilacja SHR plus przebarwienia, naczynka i trądzik jedną maszyną; 36 000 zł |
| Klientki, które boją się bólu lasera, albo gabinet nastawiony na komfort | E-Light SHR albo Multi-Light Plus | ból przy IPL 0–1 wobec 5–6 przy laserze w badaniu z 2026 r. |
| Jedno urządzenie na depilację, twarz i tatuaże | Multi-Light Plus | SHR + E-Light + laser Q-Switch za 45 000 zł |
| Najmniejszy budżet, depilacja sporadycznie | E-Light SM | 21 900 zł, klasyczne IPL z filtrami 640 i 755 nm do depilacji i 5 filtrów do twarzy |
| Pełny grafik depilacji i różne klientki | oba: laser diodowy + E-Light SHR lub SM | laser robi duże obszary i ciemniejszą karnację, IPL twarz i klientki wrażliwe; razem 71 900–101 000 zł, mniej niż jeden laser premium |
Droga, którą najczęściej polecam: start od E-Light SHR jako urządzenia do twarzy i depilacji, a gdy depilacja zaczyna zajmować większość grafiku, dokupienie lasera diodowego. Druga droga to laser diodowy na start w gabinecie, który od początku buduje ofertę na depilacji, i dopiero potem E-Light SM do twarzy (21 900 zł). Jeśli na naczynka i rumień chcesz mieć pełną ofertę, pamiętaj, że IPL robi rumień i siateczkę drobnych naczynek, a większe pojedyncze naczynka zamyka laser 980 nm (opisałam to w poradniku laser na naczynka czy IPL).
Czego nie obiecywać klientce, niezależnie od technologii?
Nie obiecuj usunięcia włosów na stałe ani „100% skuteczności”: w badaniach redukcja po serii wynosiła 96% po laserze i 78% po IPL, a pojedyncze włosy odrastają i wymagają zabiegu przypominającego. Nie pisz „bezbolesna depilacja”, tylko „prawie bezbolesna” (SHR) albo „z chłodzeniem do -35°C” (laser). Nie obiecuj efektu u klientek z jasnymi, siwymi i rudymi włosami. Nie podawaj liczb, których nie masz skąd wziąć (np. „redukcja 90–95%” bez źródła). Jak pisać o depilacji w cenniku i reklamie zgodnie z prawem, opisałam w poradniku jak reklamować zabiegi kosmetyczne zgodnie z prawem.
Co sprawdzić u dostawcy przed zakupem IPL lub lasera?
Zapytaj o żywotność lampy lub głowicy i cenę wymiany (w liczbach, nie „długo”), o moc i filtry w IPL, o długości fali, wielkość plamki i chłodzenie w laserze, o szkolenie w Twoim gabinecie z doboru parametrów do fototypu, o gwarancję, serwis w Polsce i urządzenie zastępcze na czas naprawy oraz o to, co instrukcja producenta mówi o użytkowniku. Producenci urządzeń z mojej oferty wskazują w instrukcjach jako użytkownika przeszkolonego operatora, dlatego żadnego urządzenia nie sprzedaję bez szkolenia w gabinecie kupującej (kto może wykonywać depilację laserową po komunikacie Ministerstwa Zdrowia z 30 stycznia 2026 r., opisuję w poradniku uprawnienia do zabiegów laserowych w gabinecie kosmetycznym). Pełna lista pytań: checklista 12 pytań do dystrybutora i poradnik gdzie kupić sprzęt kosmetyczny do gabinetu. Oba typy urządzeń zobaczysz na pokazie w Warszawie albo w gabinecie mojej klientki bliżej Ciebie; na pokazie najlepiej widać różnicę w odczuciu zabiegu.
Najczęstsze pytania
Laser diodowy czy IPL: co jest lepsze do gabinetu kosmetycznego?
Zależy od tego, ile miejsca w grafiku ma zająć depilacja i jakie masz klientki. Laser diodowy (Octavian 50 000 zł, Maximus 3D Pro 65 000 zł) daje większą redukcję włosów (w badaniu z randomizacją z 2026 r. 96% wobec 78% dla IPL po 30 tygodniach), działa też przy ciemniejszej karnacji i prawie nie zużywa materiałów, więc wygrywa, gdy depilacja ma być główną pozycją cennika. IPL i SHR (E-Light SHR 36 000 zł) kosztują mniej, są prawie bezbolesne i dają też zabiegi na twarz tą samą maszyną, więc wygrywają, gdy depilacja ma być dodatkiem, a klientki mają jasną lub średnią karnację i ciemne włosy.
Czy depilacja IPL ma sens?
W gabinecie tak, pod warunkiem dobrania klientek: przy fototypach I–IV i ciemnych włosach profesjonalne IPL i SHR usuwa włosy skutecznie (w badaniu z 2026 r. 78% mniej włosów 30 tygodni po serii 4 zabiegów pach) i prawie bez bólu. Nie mylić go z domowymi depilatorami IPL o małej mocy, od których pochodzi opinia, że IPL „nie działa”. Słabo działa na włosy jasne, siwe i rude oraz przy ciemnej karnacji, gdzie lepszy jest laser diodowy.
Czy IPL usuwa włosy na stałe?
Ani IPL, ani laser nie dają gwarancji usunięcia włosów na stałe i tak nie wolno tego obiecywać klientce. Obie metody dają trwałą redukcję: część mieszków przestaje produkować włos, część osłabia się, a pojedyncze włosy odrastają i wymagają zabiegu przypominającego, zwykle 1–2 razy w roku. W badaniach po serii zabiegów redukcja była większa po laserze diodowym (96%) niż po IPL (78%), ale w obu grupach utrzymywała się 30 tygodni po ostatnim zabiegu.
Jakie są wady IPL w gabinecie?
Lampa jest materiałem zużywalnym: w głowicy E-Light wytrzymuje ok. 100 tys. impulsów (2 000 zł netto), w głowicy SHR ok. 300 tys. (2 800 zł netto), więc do każdego zabiegu doliczasz koszt impulsów. IPL słabiej radzi sobie z ciemną karnacją i jasnym włosem, daje mniejszą redukcję włosów niż laser w serii o tej samej liczbie zabiegów i wymaga dobrego filtra oraz ustawień, żeby nie podrażnić skóry. Jego zalety to cena urządzenia, prawie bezbolesny zabieg SHR i zabiegi na twarz tą samą maszyną.
Po jakim czasie widać efekty depilacji IPL i laserowej?
Włosy z naświetlonych mieszków wypadają 2–3 tygodnie po zabiegu, a odrost po każdym kolejnym zabiegu jest rzadszy i cieńszy. Efekt serii ocenia się po 6–8 zabiegach wykonywanych co 4–6 tygodni na twarzy, co 6–8 tygodni pod pachami i w bikini oraz co 8–10 tygodni na nogach. W badaniu z 2026 r. redukcję włosów mierzono 30 tygodni po czwartym zabiegu pach: 96% po laserze diodowym i 78% po IPL.
Który laser do depilacji działa najlepiej według badań?
Metaanaliza sieciowa 13 badań z randomizacją (652 osoby, 2023 r.) nie wykazała istotnych różnic w skuteczności między poszczególnymi laserami; istotny statystycznie efekt wobec grupy kontrolnej wykazano dla lasera diodowego. Różnice robi długość fali dobrana do klientki: 755 nm do cienkiego włosa przy jasnej karnacji, 808 i 940 nm jako standard, 1064 nm przy ciemnej karnacji. Dlatego do gabinetu z różnymi klientkami polecam laser wielofalowy (Maximus 3D Pro 755, 808 i 940 nm albo Alexander 3D/4D z falą 1064 nm), a do gabinetu z klientkami o jasnej i średniej karnacji wystarczy Octavian 808 nm.
Czy warto mieć w gabinecie i IPL, i laser diodowy?
Tak, jeśli depilacja jest ważną częścią cennika, a masz różne klientki: laser diodowy robi wtedy duże obszary i ciemniejszą karnację, a urządzenie IPL zabiegi na twarz (przebarwienia, rumień, trądzik) i prawie bezbolesną depilację SHR dla klientek, które boją się lasera. Droga, którą najczęściej polecam: najpierw E-Light SHR (36 000 zł) jako urządzenie do twarzy i depilacji, a gdy depilacja zajmuje większość grafiku, dokupienie Octaviana (50 000 zł) albo Maximusa 3D Pro (65 000 zł). Oba urządzenia razem kosztują 86 000–101 000 zł brutto, czyli tyle, ile jeden wielofalowy laser diodowy z wyższej półki (3 fale do ok. 150 000 zł, 4 fale do ok. 250 000 zł według zestawienia polskiego dystrybutora z 2025 r.).
Porozmawiajmy o depilacji w Twoim gabinecie
Jeśli chcesz, policzę z Tobą zwrot dla Twojego cennika i Twoich klientek i powiem szczerze, czy na start wystarczy E-Light SHR, czy od razu potrzebujesz lasera diodowego. Zadzwoń: 605 151 341, napisz na WhatsApp albo na biuro@profi-med.eu. Ania Knapińska, Profi-Med.
Aktualizacja: 8.11.2026. Ceny urządzeń z cennika Profi-Med (8% VAT), ceny zabiegów z cenników z dat odczytu podanych w tekście.
Źródła
- Efficacy and safety of intense pulsed light compared to diode laser for hair removal: a randomized controlled trial. Lasers in Medical Science, 2026 (48 kobiet, pachy, fototypy I–IV; ból 1 wobec 6; redukcja włosów 78% wobec 96% po 30 tygodniach): DOI 10.1007/s10103-026-04904-6
- Comparing Traditional and “In-Motion” Intense Pulsed Light Techniques for Hair Removal: A Split Study. Cosmetics 2023;10(2):59: DOI 10.3390/cosmetics10020059
- Efficacy and safety of IPL (690 nm) and triple wavelength diode laser (755/810/1064 nm) in treating lower face hirsutism in Fitzpatrick phototype III–V: a randomised study. Indian Journal of Dermatology, Venereology and Leprology, 2025: ijdvl.com
- Kao Y.C., Lin D.Z., Kang Y.N., Chang C.J., Chiu W.K., Chen C. Efficacy of Laser in Hair Removal: A Network Meta-analysis. Journal of Cosmetic and Laser Therapy 2023;25(1–4):7–19 (13 badań z randomizacją, 652 osoby): PubMed 37493187
- Cennik depilacji IPL i laserem diodowym w sieci salonów (Piaseczno), odczyt 8.11.2026: cennik depilacji
- Cennik depilacji IPL w gabinecie w Krakowie (IPL / SHR / E-light + RF), odczyt 8.11.2026: cennik IPL
- Ceny depilacji laserowej wg okolic (cenauslug.pl, 03.2026) i rachunek zwrotu: poradnik ile kosztuje depilacja laserowa i ile zarabia gabinet; ceny laserów w polskich sklepach i u dystrybutorów: ile kosztuje laser do depilacji do gabinetu; liczba zabiegów i odstępy: ile zabiegów depilacji laserowej potrzeba
- Przegląd AI w Google dla zapytania „depilacja IPL czy laserowa co lepsze”, odczyt 8.11.2026 (porównanie IPL z urządzeniami domowymi).
- Dane urządzeń, lamp, głowic i rat: karty E-Light SHR, E-Light SM, E-Light Silver, Multi-Light Plus, Octavian, Maximus 3D Pro, Laser 3D Maximus, Alexander 3D / 4D; tabela rat KRC Med Finance na stronie finansowanie (26.10.2026).
Czytasz poradniki Profi-Med? Dodaj nas do preferowanych źródeł w Google. Google może wtedy częściej pokazywać Ci nasze poradniki o cenach urządzeń i zabiegów oraz oznaczać je jako preferowane w odpowiedziach AI.
Przycisk się nie wyświetla? Dodaj Profi-Med w ustawieniach Google (wyszukaj profi-med.eu i zaznacz).

Porozmawiaj ze mną bezpośrednio
Wolisz najpierw napisać? Znajdziesz mnie na Facebooku
Nazywam się Ania Knapińska i od 2008 roku doradzam właścicielkom gabinetów przy wyborze sprzętu. Na Facebooku ma mnie w znajomych prawie 5 tysięcy osób, więc łatwo sprawdzisz, kim jestem i z kim pracuję.
Kliknij zdjęcie albo przycisk, wejdź na mój profil i napisz do mnie na Messengerze. Porozmawiamy o Twoim gabinecie, bez zobowiązań.
Napisz do mnie na Messengerze


Najnowsze komentarze