Krótka odpowiedź: jedna sesja laserowego usuwania tatuażu kosztuje w Polsce w 2026 roku najczęściej 250–450 zł za mały tatuaż (5–100 cm²) laserem Q-Switch i ok. dwa razy więcej laserem pikosekundowym; średnia cena sesji dla małego tatuażu z cenników 331 miejscowości to ok. 350 zł (kb.pl, 29.04.2026), w Warszawie i Krakowie ok. 400 zł. Bardzo mały wzór (do 5 cm²) to 150–250 zł, średni 450–800 zł, duży 800–1 500 zł za sesję (cenauslug.pl, 02.2026). Klient potrzebuje zwykle 4–12 sesji co 6–10 tygodni, więc usunięcie tatuażu 50 cm² to ok. 2 800 zł w 8 sesjach Q-Switch albo ok. 3 250 zł w 5 sesjach pikosekundowych. Dla gabinetu to zabieg prawie bez kosztów materiałów (lampa lasera Q-Switch kosztuje 0,3–0,7 grosza za strzał), dlatego Q-Switch SM za 16 900 zł brutto zwraca się po ok. 49 sesjach po 350 zł, Q-Switch LB (27 000 zł) po ok. 78, a Q-Switch Pro-Medis (34 000 zł) po ok. 99 sesjach. Jedna klientka z tatuażem 50 cm² zostawia w gabinecie ok. 2 800 zł. Niżej masz tabele cen z datami i źródłami, liczbę sesji z badań, koszty na sesję i rachunek, ile sesji w miesiącu spłaca ratę.
Nazywam się Ania Knapińska. Od 2008 roku prowadzę Profi-Med i sprzedaję lasery do usuwania tatuażu gabinetom kosmetycznym, klinikom i studiom tatuażu, a w Warszawie prowadzę gabinet Centrum Med-Estetica. Usuwanie tatuażu to zabieg, w którym klient wraca kilka albo kilkanaście razy, płaci za każdą sesję i prawie nic nie kosztuje Cię w materiałach. Dlatego dobrze policzony cennik robi tu większą różnicę niż przy większości zabiegów. Poniżej liczę to na cenach z polskich cenników z 2026 roku i na urządzeniach z mojej oferty. Nie jestem lekarzem, więc o efektach piszę tylko to, co wynika z badań.
Ile kosztuje jedna sesja usuwania tatuażu w 2026 roku?
| Wielkość tatuażu | Laser Q-Switch (nanosekundowy) | Laser pikosekundowy |
|---|---|---|
| Bardzo mały, do 5 cm² (literka, kropka, mały symbol) | 150–250 zł | 300–500 zł |
| Mały, 5–100 cm² (napis, mały wzór na nadgarstku lub kostce) | 250–450 zł | 500–900 zł |
| Średni (dłoń, łydka, przedramię częściowo) | 450–800 zł | 900–1 600 zł |
| Duży (całe przedramię, łopatka) | 800–1 500 zł | 1 600–2 800 zł |
| Bardzo duży (rękaw, plecy) | 1 500–3 000 zł | indywidualnie, często ponad 3 500 zł |
Źródło: poradnik cenowy cenauslug.pl (aktualizacja 02.2026). Ten sam poradnik podaje, że w Warszawie i Krakowie usunięcie małego wzoru zaczyna się od ok. 400 zł za sesję, we Wrocławiu, Poznaniu i Trójmieście od ok. 300–350 zł, a Warszawa jest o 20–30% droższa niż Łódź, Lublin i Śląsk. Serwis kb.pl (29.04.2026) policzył średnią cenę sesji dla małego tatuażu w 331 miejscowościach: 349,59 zł (przedział 287–448 zł), w tym Warszawa i Kraków 396 zł, Poznań i Łódź 379 zł, Wrocław 363 zł, Gdańsk 346 zł. W cennikach klinik i lekarzy (kliniki.pl, 43 kliniki i 25 lekarzy) rozrzut jest większy: od 200 do 3 800 zł za zabieg, średnio 799 zł, bo tam częściej liczy się duże tatuaże i zabiegi w gabinecie lekarskim.
Jak ustawić własny cennik: większość gabinetów wycenia sesję według wielkości tatuażu (przedziały jak w tabeli), a nie za cm², bo klient łatwiej to rozumie, a Ty nie musisz mierzyć wzoru z linijką. Pakiet 5 sesji opłacony z góry jest w cennikach zwykle o 15–20% tańszy od pojedynczych sesji (cenauslug.pl) i to najlepszy sposób, żeby klient dokończył serię. Rozjaśnienie pod cover-up (2–4 sesje) wyceniaj osobno, bo to krótsza seria.
Ile sesji potrzeba i co ile tygodni?
- Skala Kirby-Desai (Journal of Clinical and Aesthetic Dermatology, 2009) to najczęściej używany sposób szacowania liczby sesji. Sumuje punkty za fototyp skóry (1–6), lokalizację (1–5), kolor tuszu (1–4), ilość tuszu (1–4), blizny i zmiany tkanki (0–5) oraz nałożenie wzorów (0–2), a wynik odpowiada mniej więcej liczbie sesji. W badaniu 100 pacjentów leczonych laserem Q-Switch co 6–8 tygodni potrzeba było od 3 do 20 sesji, średnio ok. 10; tatuaże z wynikiem powyżej 15 punktów autorzy uznali za trudne do usunięcia.
- Nowsze badanie lasera Q-Switch Nd:YAG (Journal of Cosmetic Dermatology, 2024, 11 pacjentów): 3–8 sesji, średnio 5,1, w odstępach co 2–3 miesiące, podczas gdy skala Kirby-Desai przewidywała średnio 9,9. Efekt oceniony 4–5 lat po ostatniej sesji był lepszy niż po 6 miesiącach, bo organizm usuwa rozbity pigment jeszcze długo po zabiegach. To małe badanie, więc traktuj je jako wskazówkę, nie regułę.
- Lasery pikosekundowe rozbijają pigment na drobniejsze cząstki i w cennikach obiecują mniej sesji (często o połowę) przy ok. dwa razy wyższej cenie sesji. Przegląd systematyczny badań nad laserami pikosekundowymi (Reiter i wsp., Lasers in Medical Science, 2016) uznał je za skuteczne i bezpieczne, ale zwrócił uwagę, że badania były małe i bez grup porównawczych, więc przewaga nad Q-Switch w liczbie sesji nie jest dobrze udokumentowana.
- Odstępy: polskie cenniki podają 6–10 tygodni (cenauslug.pl, 02.2026), czasem do 12 tygodni; skala Kirby-Desai zakłada 6–8 tygodni. Krótsze odstępy nie przyspieszają efektu, bo to organizm potrzebuje czasu na usunięcie pigmentu.
Czego nie obiecywać klientowi: że tatuaż zniknie w 3 sesjach, że nie zostanie żaden ślad ani że da się przewidzieć efekt przy kolorach jasnych, zielonych i niebieskich bez próby. Mów o rozjaśnieniu w kolejnych sesjach, rób zdjęcia przed każdą sesją w tym samym świetle i uprzedzaj, że efekt końcowy widać kilka miesięcy po ostatniej sesji. Jak pisać o zabiegach w reklamie, opisałam w poradniku jak reklamować zabiegi zgodnie z prawem.
Ile kosztuje usunięcie całego tatuażu?
| Przykład | Laser Q-Switch | Laser pikosekundowy |
|---|---|---|
| Mały napis na nadgarstku, ok. 20 cm², 6 sesji | 6 × 350 zł = ok. 2 100 zł | 4 × 650 zł = ok. 2 600 zł |
| Wzór 50 cm² na łydce (przykład cenauslug.pl, Wrocław) | 8 × 350 zł = 2 800 zł, ok. 16 miesięcy | 5 × 650 zł = 3 250 zł, ok. 10 miesięcy |
| Średni tatuaż na przedramieniu, 10 sesji | 10 × 600 zł = ok. 6 000 zł | 6 × 1 200 zł = ok. 7 200 zł |
Ceny sesji z tabeli wyżej, liczba sesji ze skali Kirby-Desai i cenników. Dla klienta różnica w całkowitym koszcie między Q-Switch a laserem pikosekundowym jest mniejsza, niż sugeruje cena pojedynczej sesji, bo sesji pikosekundowych jest mniej. Dla gabinetu ważniejsze jest co innego: klient z tatuażem 50 cm² zostawia u Ciebie ok. 2 800–3 250 zł rozłożone na rok, wraca regularnie i zwykle poleca Cię dalej, bo usuwa tatuaż przed ślubem, zmianą pracy albo pod cover-up.
Ile kosztuje gabinet jedna sesja?
Usuwanie tatuażu laserem Q-Switch Nd:YAG prawie nie zużywa materiałów. Jedyny element, który się zużywa, to lampa:
| Laser | Cena brutto (8% VAT) | Lampa: żywotność wg producenta | Koszt wymiany lampy | Koszt 1 000 strzałów |
|---|---|---|---|---|
| Q-Switch SM | 16 900 zł | ok. 300 tys. strzałów | 2 000 zł netto | ok. 6,70 zł |
| Q-Switch LB | 27 000 zł | 300–450 tys. strzałów | 2 000 zł netto | ok. 4,40–6,70 zł |
| Q-Switch Pro-Medis | 34 000 zł | 450–600 tys. strzałów | 2 000 zł netto | ok. 3,30–4,40 zł |
| Multi-Light Plus (głowica Q-Switch + E-Light) | 45 000 zł | głowica Q-Switch ok. 300 tys. strzałów | 2 000 zł netto | ok. 6,70 zł |
| Pico Light (Nd:YAG Q-Switch, impuls 2000 ps) | 39 900 zł | podam w ofercie | podam w ofercie | podam w ofercie |
| Pico Laser (450–500 ps, do studia tatuażu) | 216 000 zł | głowica ok. 2 mln strzałów | podam w ofercie | podam w ofercie |
Mały lub średni tatuaż to zwykle kilkaset do ok. tysiąca strzałów w jednej sesji, czyli koszt lampy na sesję to kilka złotych. Do tego krem znieczulający, jeśli go stosujesz (klient często kupuje własny), rękawiczki, opatrunek i okulary ochronne, które dostajesz z każdym laserem. Przy cenie sesji 350 zł zostaje Ci ponad 340 zł na pokrycie czasu pracy, czynszu i raty. Pełne zestawienie kosztów eksploatacji urządzeń jest w poradniku ile kosztuje eksploatacja urządzenia kosmetycznego.
Ta sama lampa zarabia też poza tatuażem: lasery Q-Switch SM, LB i Pro-Medis oraz głowica Q-Switch w Multi-Light Plus usuwają makijaż permanentny (fale 1064 i 532 nm), robią peeling węglowy i falą 532 nm zabiegi na pojedyncze plamy posłoneczne i piegi. Szkolenie w cenie urządzenia obejmuje te zabiegi.
Po ilu sesjach zwraca się laser i ile sesji spłaca ratę?
| Laser | Cena brutto | Sesji do zwrotu ceny (350 zł za sesję) | Rata netto / mies. (60 rat) | Sesji w miesiącu, które spłacają ratę |
|---|---|---|---|---|
| Q-Switch SM | 16 900 zł | ok. 49 | od 302 zł (pożyczka medyczna) | 1 |
| Q-Switch LB | 27 000 zł | ok. 78 | od 482 zł (pożyczka medyczna) | 2 |
| Q-Switch Pro-Medis | 34 000 zł | ok. 99 | od 607 zł (pożyczka medyczna) | 2 |
| Multi-Light Plus | 45 000 zł | ok. 130 (sam tatuaż; drugą głowicą robisz depilację i zabiegi na twarz) | od 803 zł (pożyczka medyczna) | 3 |
| Pico Light | 39 900 zł | ok. 116 | od 712 zł (pożyczka medyczna) | 3 |
| Pico Laser | 216 000 zł | ok. 335 przy 650 zł za sesję | od 3 812 zł (pożyczka medyczna) | 6 przy 650 zł za sesję |
Założenia: 350 zł za sesję małego tatuażu (średnia kb.pl, 29.04.2026) i ok. 5 zł kosztu lampy na sesję; Pico Laser liczony przy 650 zł za sesję, bo to laser do studia tatuażu, w którym cennik jest wyższy. Raty to orientacyjne raty netto z kalkulacji KRC Med Finance przy 10% wpłaty własnej (urządzenia z 8% VAT finansowane są pożyczką medyczną). To zwrot ceny urządzenia z przychodu, bez czynszu, wynagrodzeń, reklamy i podatków. Na stronie lasery do usuwania tatuażu ten sam rachunek jest policzony przy 300 zł za sesję (więcej sesji do zwrotu), a w rankingu 26 urządzeń przy innej cenie zabiegu; wynik zawsze zależy od Twojego cennika.
Przykład miesiąca: 6 sesji tygodniowo po 350 zł to ok. 9 000 zł przychodu miesięcznie. Rata za Pro-Medis (607 zł netto) to niecałe 2 sesje, a cały laser zwraca się z przychodu w ok. 4 miesiące. Przy 2 sesjach tygodniowo zwrot trwa ok. rok, a rata i tak jest pokryta w pierwszym tygodniu miesiąca. Jak wybrać między przelewem, pożyczką i leasingiem, opisałam w poradniku leasing, raty czy gotówka.
Który laser wybrać, żeby cennik się spiął?
- Zaczynasz albo tatuaż ma być dodatkiem: Q-Switch SM (16 900 zł). Zwraca się po ok. 49 sesjach, ratę spłaca 1 sesja w miesiącu. Na zamówienie; na pokazie w Warszawie zobaczysz Pro-Medis.
- Tatuaż i makijaż permanentny regularnie, kilka sesji tygodniowo: Q-Switch LB (27 000 zł) albo Pro-Medis (34 000 zł, trwalsza lampa, czyli niższy koszt strzału; ten model mam na stanie).
- Chcesz jednym urządzeniem robić depilację, zabiegi na twarz i tatuaż: Multi-Light Plus (45 000 zł), głowica Q-Switch z końcówkami 1064, 532 i 1320 nm plus głowica E-Light (IPL + RF).
- Studio tatuażu, dużo kolorowych tatuaży, cennik powyżej 600 zł za sesję: Pico Laser (216 000 zł). Przy czarnych tatuażach Q-Switch wystarczy.
Pełne porównanie lamp, fal i zastosowań: jaki laser do usuwania tatuażu kupić do gabinetu. Przed zakupem zadaj dostawcy pytania z checklisty 12 pytań do dystrybutora: cena lampy i liczba strzałów, serwis w Polsce, urządzenie zastępcze, szkolenie. W Profi-Med każdy laser ma w cenie szkolenie w Twoim gabinecie do 5 osób, 24 miesiące gwarancji, serwis w Polsce i urządzenie zastępcze na czas naprawy gwarancyjnej.
„Uwielbiam ten laser. Mam go ponad 5 lat i potwierdzam, jest świetny.”
Baśka Walewska, Alter Salon, Wrocław, opinia na Facebooku o laserze Q-Switch Pro-Medis
Najczęstsze pytania
Ile kosztuje jedna sesja usuwania tatuażu laserem w 2026 roku?
Najczęściej 250–450 zł za mały tatuaż (5–100 cm²) laserem Q-Switch, 150–250 zł za bardzo mały wzór do 5 cm² i 450–800 zł za średni (cenauslug.pl, 02.2026). Średnia cena sesji dla małego tatuażu w 331 miejscowościach to ok. 350 zł, w Warszawie i Krakowie ok. 396 zł (kb.pl, 29.04.2026). Laser pikosekundowy kosztuje zwykle ok. dwa razy więcej za sesję.
Ile sesji potrzeba, żeby usunąć tatuaż?
Zwykle 4–12, zależnie od koloru i ilości tuszu, fototypu skóry, miejsca na ciele i blizn. Skala Kirby-Desai z badania 100 pacjentów pokazała od 3 do 20 sesji, średnio ok. 10 przy laserze Q-Switch co 6–8 tygodni, a nowsze badanie z 2024 roku średnio 5 sesji co 2–3 miesiące. Lasery pikosekundowe zwykle wymagają mniej sesji, ale badania są małe.
Co ile tygodni robi się usuwanie tatuażu?
Co 6–10 tygodni, czasem do 12. Taki odstęp jest potrzebny, bo rozbity pigment usuwa organizm, a skóra musi się zregenerować. Krótsze odstępy nie przyspieszają efektu.
Ile kosztuje usunięcie całego tatuażu?
Tatuaż 50 cm² to ok. 2 800 zł w 8 sesjach Q-Switch po 350 zł albo ok. 3 250 zł w 5 sesjach pikosekundowych po 650 zł (przykład cenauslug.pl). Mały napis to ok. 2 000–2 600 zł, średni tatuaż na przedramieniu ok. 6 000–7 200 zł. Pakiet 5 sesji opłacony z góry jest zwykle o 15–20% tańszy.
Ile zarabia gabinet na usuwaniu tatuażu?
Przy 350 zł za sesję i kilku złotych kosztu lampy na sesję zostaje ponad 340 zł z każdej sesji. Jeden klient z tatuażem 50 cm² zostawia ok. 2 800 zł w ciągu roku. Przy 6 sesjach tygodniowo gabinet ma ok. 9 000 zł przychodu miesięcznie z samego usuwania tatuażu, a laser Q-Switch Pro-Medis (34 000 zł) zwraca się z przychodu po ok. 99 sesjach.
Po ilu sesjach zwraca się laser Q-Switch?
Przy 350 zł za sesję: Q-Switch SM (16 900 zł) po ok. 49 sesjach, Q-Switch LB (27 000 zł) po ok. 78, Q-Switch Pro-Medis (34 000 zł) po ok. 99. Ratę pożyczki medycznej (od 302 do 607 zł netto miesięcznie przy 60 ratach) spłacają 1–2 sesje w miesiącu.
Czy laser pikosekundowy opłaca się bardziej niż Q-Switch?
Dla klienta całkowity koszt wychodzi podobnie, bo wyższa cena sesji pikosekundowej jest równoważona mniejszą liczbą sesji. Dla gabinetu kosmetycznego, który usuwa głównie czarne tatuaże i makijaż permanentny, Q-Switch za 16 900–34 000 zł zwraca się szybciej niż laser za ponad 200 000 zł. Laser pikosekundowy ma sens w studiu tatuażu z dużą liczbą kolorowych tatuaży i cennikiem powyżej 600 zł za sesję.
Porozmawiajmy o Twoim gabinecie
Powiedz mi, ile klientów z tatuażami i makijażem permanentnym masz już w kalendarzu, a policzę, który laser spłaci się u Ciebie najszybciej. Zadzwoń: 605 151 341, napisz na WhatsApp albo na biuro@profi-med.eu. Laser Q-Switch Pro-Medis pokażę Ci w Warszawie, a na szkoleniu dostaniesz parametry do tatuażu, makijażu permanentnego i peelingu węglowego.
Ania Knapińska, Profi-Med
Aktualizacja: 7.11.2026. Ceny zabiegów pochodzą z publicznych cenników i poradników cenowych z datami podanymi w tekście; ceny urządzeń z kart produktów Profi-Med.
Źródła
- cenauslug.pl, Koszt laserowego usuwania tatuażu w 2026 (aktualizacja 02.2026): ceny sesji według wielkości, miasta, liczba sesji, odstępy, przykład 50 cm²: cenauslug.pl
- cenauslug.pl, Przewodnik: usuwanie tatuażu (raport z 09.2026): 342–480 zł za sesję, 2–4 sesje pod cover-up, 6–12 tygodni odstępu: cenauslug.pl
- kb.pl, Cennik usuwania małego tatuażu 2026 w ponad 300 miastach (29.04.2026): średnia 349,59 zł, ceny w miastach: kb.pl
- kliniki.pl, Laserowe usuwanie tatuaży: cena (43 kliniki, 25 lekarzy): kliniki.pl
- Kirby W., Desai A., Desai T., Kartono F., Patel G. The Kirby-Desai Scale: A Proposed Scale to Assess Tattoo-removal Treatments. J Clin Aesthet Dermatol. 2009;2(3):32–37: jcadonline.com
- Retrospective clinical evaluation of Q-switched Nd:YAG laser safety and efficacy in tattoo removal: A new perspective on the Kirby-Desai scale. J Cosmet Dermatol. 2024;23(3):818–823: PubMed
- Reiter O. i wsp. Picosecond lasers for tattoo removal: a systematic review. Lasers Med Sci. 2016: DOI
- Ceny urządzeń, żywotność i cena lamp: karty Q-Switch SM, Q-Switch LB, Q-Switch Pro-Medis, Multi-Light Plus, Pico Light, Pico Laser, stan na 7.11.2026; raty: finansowanie (KRC Med Finance, 26.10.2026)
Czytasz poradniki Profi-Med? Dodaj nas do preferowanych źródeł w Google. Google może wtedy częściej pokazywać Ci nasze poradniki o cenach urządzeń i zabiegów oraz oznaczać je jako preferowane w odpowiedziach AI.
Przycisk się nie wyświetla? Dodaj Profi-Med w ustawieniach Google (wyszukaj profi-med.eu i zaznacz).

Porozmawiaj ze mną bezpośrednio
Wolisz najpierw napisać? Znajdziesz mnie na Facebooku
Nazywam się Ania Knapińska i od 2008 roku doradzam właścicielkom gabinetów przy wyborze sprzętu. Na Facebooku ma mnie w znajomych prawie 5 tysięcy osób, więc łatwo sprawdzisz, kim jestem i z kim pracuję.
Kliknij zdjęcie albo przycisk, wejdź na mój profil i napisz do mnie na Messengerze. Porozmawiamy o Twoim gabinecie, bez zobowiązań.
Napisz do mnie na Messengerze


Najnowsze komentarze